• Strefa kibica

•

Jastrzębie na plaży

Debiut na Mistrzostwach Mazowsza w tchoukballu plażowym zakończył się dla naszych Jastrzębi zajęciem szóstego miejsca. Nasi zawodnicy po raz pierwszy zetknęli się z tą formą tchoukballa, co było przetarciem szlaku przed zbliżającymi się Mistrzostwami Czech, na które zostaliśmy zaproszeni przez Prezydenta Federacji Czeskiej. Pogoda sprzyjała rodzinnemu kibicowaniu, choć dla zawodników stanowiła nie lada wyzwanie. Otwockim Jastrzębiom życzymy dalszych sukcesów zarówno w tchoukballu plażowym jak i halowym.

Album foto

Mistrzostwa Polski w Tchoukballa

W dniach 22.-23.04.2017r nasza gimnazjalna drużyna tchoukballa w kategorii open uczestniczyła w hali Reduta przy Redutowej 37 w Tchoukballowym Pucharze Polski 2017. Był to debiut naszej drużyny, jakże udany. W swoim debiucie na tak dużej imprezie zajęlismy siódme miejsce, niewiele ustępując w prawie gry meczu o piąte miejsce Szerszeniom Warszawa II (37-35).W meczu o siódme miejsce pokonaliśmy PSZ Źmigród. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu, każdy turniej to dla nas cenne doświadczenie oraz usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod swoim adresem od innych zespołów. Nawiązalismy też sporo nowych kontaktów, które powinny zaprocentować już wkrótce.

Paweł Łyżwa, nauczyciel wych. fiz. Gim nr2 Otwock, trener Jastrzębi - Śródborów Otwock.

Album foto

Piłkarski Nukleonik

W VI Powiatowym Turnieju Piłkarskim pod nazwą "Piłkarski Nukleonik" dla szkół gimnazjalnych organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Otwocku, zajęliśmy drugie miejsce!

8.Antoni Wicik.

Opiekunem naszego zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Paweł Łyżwa.

I Mistrzostwa w Tchoukballa o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka

I Mistrzostwa Otwocka w Tchoukballa o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka, zakończyły się dla naszej drużyny – Jastrzębi Śródborów, zajęciem czwartego miejsca. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą, która przystąpiła do rozgrywek, by walczyć o pozostanie pucharu w naszym mieście. Dziękujemy i gratulujemy!

Kliknij i przeczytaj artykuł w Tubie Otwocka

Album foto

Album foto - Tuba Otwocka

Turniej Tchoukballa - Autor: B. Malczyk

Mistrzostwa Otwocka w piłkę siatkową

Do licznych sukcesów sportowych dopisujemy następny, tym razem zajęliśmy I miejsce w Otwockich Mistrzostwach w piłkę siatkową.

Album foto

PIŁKA SIATKOWA

7 lutego w turnieju miejskim  dziewczęta z klas I i II wywalczyły III miejsce w rozgrywkach piłki siatkowej. Natomiast 9 lutego, zespół wzmocniony o zawodniczki z klas III dotarły do finałów, w których zabrakło szczęścia i w tie-breaku uplasowały się na IV miejscu w powiecie.

TCHOUKBALL W OTWOCKU

Jako pierwsi w Otwocku wprowadziliśmy do szkoły nową, mało znaną dyscyplinę sportową - tchoukball oraz powołaliśmy dziewiątą w Polsce drużynę - Jastrzębie Śródborów. Dziękujemy Pani Wiceprezydent Agnieszce Wilczek oraz Pani Dyrektor Oświaty Miejskiej Edycie Rosłaniec za podarowane nam piłki. Tchoukball to bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek.
          Jastrzębiom życzymy powodzenia w czekających na nich rozgrywkach sportowych.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją w Tubie Otwockiej.

Przeczytaj więcej

Album foto

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W JÓZEFOWIE

Jedenastego listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu z okazji Święta Niepodległości w Józefowie. Nasi uczniowie Zuzanna Bąk z klasy 2c oraz Maciej Denis z klasy 3a  zajęli 1 miejsca w swoich kategoriach biegowych.

Album foto

BIEG 100-LECIA MIASTA OTWOCKA

Szóstego listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu z okazji 100 rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto Otwock.

Zuzanna Bąk z klasy 2c i Maciej Denis, powtórzyli swój sukces z Józefowa i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.