NAUKOWA SZKOŁA IGNACEGO

W roku szkolnym 2018/2019 bierzemy Udział w III edycji konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego„Być jak Ignacy”. Zostań Bohaterem Nauki.

Ignacy

AKADEMIA WYNALAZCÓW IM. ROBERTA BOSCHA

Od wielu lat nasza szkoła co roku bierze udział w Akademi Wynalazców im. Roberta Boscha. Jest to program edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku. Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.

PROGRAM MSIT " UMIEM PŁYWAĆ"- PŁYWAK Z DWÓJKI

Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała dotację na realizacje programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I,II,III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w  zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

PROGRAM SKS w SP2

Celem programu jest:                                                                                                1. Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież.
          2. Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.
          3. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci oraz młodzieży.
          4. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.
          5. Stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych oraz mniej sprawnych fizycznie ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.
          6. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.
          7. Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej.
          8. Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.
          9. Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

czytaj więcej na https://www.msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7569,Szkolny-Klub-Sportowy-najwiekszy-w-historii-program-zajec-sportowych.html

PROJEKT BANKOWCY DLA EDUKACJI FINANSOWEJ MŁODZIEŻY "BAKCYL"

W roku 2017/2018 wzorem lat poprzednich nasza szkola przystąpiła projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Lekcje prowadzone przez wolontariuszy z banków

• dla klas VI-VIII szkół podstawowych
            • Twoje pieniądze
            • Od oszczędzania do inwestowania
            • Zasady bezpiecznego pożyczania
          • dla oddziałów gimnazjalnych
            • Twoje pieniądze
            • Pożyczaj z głową
            • Mądre inwestowanie
            • Finanse na całe życie              czytaj wiecej  na bakcyl.wib.org.pl/

PROGRAM MSIT "UPOWSZECHNIANIE DYSCYPLIN UKIERUNKOWANYCH NA SPORTY ZIMOWE"

W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do realizacji programu upowszechniania dyscyplin sportowych ukierunkowanych na sporty zimowe. Program popularycji sportów zimowych wśród młodzieży realizujemy przy współpracy z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza na podstawie decyzji MSiT z dn. 21.12.2017r.

Z programu korzystają wszystkie nasze klasy sportowe. Dzięki pozyskanym środkom 60 uczniów naszej szkoły mogło korzystać z obiektów sportowych Zimowego Stadionu Narodowego gdzie obok doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach,saneczkach oraz gry w hokeja, nie zabraklo także czasu na aktywne zabawy na lodzie.

"BLIŻEJ RYNKU PRACY"

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy, a poprzez to zwiększenie  ich zdolności do zatrudnienia dzięki realizacji działań w obszarze rozwoju i poprawy jakości doradztwa edukacyjno-zawodowego