• DZIEŃ IRENY SENDLEROWEJ

Galeria zdjęć

26 maja 2014 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 świętowali dzień swojej Patronki. W szkolnych salach odbywały się różne atrakcje i zabawy poświęcone życiu i działalności słynnej na cały świat Ireny Sendlerowej. W sali gimnastycznej można było zobaczyć znakomite przedstawienie, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Opowiadało ono o czasach II wojny światowej. Występ uatrakcyjniały liczne piosenki, a na ekranie wyświetlano archiwalne filmy.

Każda ze szkolnych sal skrywała w swoim gościnnym wnętrzu ciekawe zadania i zabawy edukacyjne. W jednej z klas młodzież przygotowała prezentację na temat getta i uwięzionej w nim ludności żydowskiej. Uczniowie w piękny sposób ukazali, jak wielką rolę odegrała Patronka Szkoły w ratowaniu tysięcy ludzkich istnień. W innej części szkoły można było zobaczyć bardzo ciekawą edukacyjną grę planszową, historyczne puzzle oraz prezentację o życiu Ireny Sendlerowej, pod koniec której była możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie. Wiele atrakcji czekało również w innych salach, np. układanie cytatów z rozsypanki czy ozdabianie w kreatywny sposób haseł odnoszących się do pojęcia „tolerancji”. Każdy uczeń mógł zjeść smaczną przekąskę w szkolnej kawiarence. Zapach ciast i innych smakołyków przyciągał nawet największych niejadków.

Dzień pełen atrakcji i zajęć został podsumowany w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie imprezy uczniom i nauczycielom. Zostały też rozstrzygnięte konkursy związane z Patronką szkoły – literacki, plastyczny oraz kulinarny – na najlepsze ciasto z dekoracją nawiązującą do postaci Ireny Sendlerowej. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody z rąk opiekunów. Na zakończenie młodzież spędziła czas, uczestnicząc w grach sportowych na szkolnym boisku.

Dzień Patronki Gimnazjum nr 2 – Ireny Sendlerowej minął szybko. Uczniowie uporali się z czekającymi na nich zadaniami, a ponadto zdobyli mnóstwo przydatnej wiedzy historycznej. To wydarzenie każdy z nas na pewno zapamięta na długo.