• Harmonogram rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022/2023

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. w sali gimnastycznej

Klasy 4-8 o godzinie 9.30

Klasy 1-3 o godzinie 10.30

Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy (biało/czarny(granatowy) - najlepiej biała bluzka, czarna lub granatowa spódnica/spodnie.

Msza święta rozpoczynająca rok szkolny 2022/2023: 1 września o godz. 8.00 w kościele w Śródborowie pw. Niepokalanego Serca Maryi.

Po apelu wszyscy uczniowie przechodzą do klas ze swoimi wychowawcami.

• Informacja dotycząca obiadów w roku 2022/2023.

• Informujemy, że obiady w stołówce szkolnej będą wydawane najwcześniej od  05.09.2022r uczniom, których rodzice złożą deklarację korzystania ze stołówki szkolnej do dnia 02.09.2022r. Z powodu prac remontowych, ten termin może nieznacznie ulec zmianie.Uczniowie, którzy złożą deklarację w późniejszym terminie, korzystają z posiłku od następnego dnia po złożeniu deklaracji. Cena 1 obiadu wynosi 5 zł.

Deklaracja do pobrania: Karta_zgloszenia_na_obiady_SP(1).doc

Uprawnieni do korzystania z programu R3+ od dnia 1 października 2019 roku wpłacają kwotę o wartości 50% stawki żywieniowej i podają numer i datę ważności karty (podstawa prawna: Uchwała nr XVI/156/19 Rady Miasta Otwocka z dnia 13 sierpnia 2019 roku).

WAŻNE!!!   Prosimy o dostarczenie kopii ważnej karty R3+ do sekretariatu uczniowskiego.

Dokładnie wypełnione i podpisane deklaracje można przesłać na adres mailowy: sp2@oswiata-otwock.pl lub złożyć w sekretariacie uczniowskim.

Wszelkich informacji telefonicznie udziela intendentka szkoły pod numerem telefonu: (22) 779 32 32

• Podręczniki do religii dla klas 1-8 - wykaz.

• Podręczniki do religii dla  klas 1-8 z Wydawnictwa Katechetycznego Warszawa, każdy uczeń kupuje samodzielnie !

Na stronie wydawnictwa można zobaczyć jak one wyglądają klikając w link:

Klasa I,

Nr podręcznika: AZ-23-01/18-WA-23/22

Nr programu: AZ-2-01/18

Klasa VIII,

Ty ścieżkę życia mi ukażesz

Nr podręcznika: AZ-32-01/10-WA-1/13

Nr programu: AZ-3-01/10

• Informacja dla rodziców nowo przyjętych przedszkolaków !

• Drodzy Rodzice,

30 sierpnia w godzinach od 9.00 – 12.00 zapraszamy wszystkie nowo przyjęte przedszkolaki (rodzice mogą towarzyszyć dziecku) na zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

1. W tym dniu odpowiemy na nurtujące Państwa pytania.
            2. Prosimy, aby przynajmniej 1 i 2 września nowo przyjęte dzieci (przede wszystkim 3 – latki) były odbierane wcześniej.
            3. Wszystkie informacje dotyczące wyprawki oraz zebrania z rodzicami zostaną przekazane Państwu w pierwszych dniach września.
          • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

•                          ​​​​​​

• 2 zeszyty w 3 linie (kolorowe linie)
            • zeszyty 16- kartkowe w kratkę piórnik (preferowana saszetka/ tuba)
            • ołówki gumka
            • linijka 15- 20 cm
            • nożyczki z zaokrąglonym końcem temperówka z pojemnikiem
            • klejone kolorowe karteczki do zaznaczania w książkach kredki ołówkowe grube
            • kredki pastele suche kredki świecowe Bambino flamastry
            • kleje w sztyfcie
            • klej vicol (w tubce)
            • farby plakatowe- 12 kolorów
            • farby akwarelowe
            • pędzle: cienki i gruby
            • kubek- niekapek do malowania farbami
            • 2 plasteliny
            • 2 teczki na prace
            • 3 bloki techniczne białe (A4)
            • 1 papier brokatowy
            • ryza papieru xero
            • brystol- 2 dowolne kolory
            • bibuła marszczona- mix kolorów
            • małych kopert (proszę nie podpisywać) patyczki
            • liczydła
            • kostki do gry
            • strój na w- f (w podpisanym worku: biały T- shirt, ciemne spodenki) obuwie na zmianę (białe podeszwy)
            • pudełka wyciąganych chusteczek
            • opakowania mokrych chusteczek
            • zdjęcie legitymacyjne- podpisane (imię, nazwisko, klasa) bloki kolorowe (zwykłe i techniczne)- składka 7 zł

Proszę o podpisanie wszystkich przyborów !!!

• Zaproszenie

• W poniedziałek, sierpnia br. przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej znanej jako „Cud nad Wisłą”. Była to bitwa, która miała niebagatelny wpływ na losy Europy i Świata. Polska armia dowodzona przez Marszałka Józefa Piłsudskiego oparła się sowieckiej nawale ratując zachód przed falą komunizmu. Na cześć tego zwycięstwa dzień sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Kwiek, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody Nocy Wolności do parku miejskiego

• Uroczystości z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego.

• 1 Sierpnia, mimo trwających wakacji wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Za udział w sposób szczególny dziękujemy uczniom klasy 7a - Zuzannie Janiak, Alicji Kołodziejczyk, Lidii Szejbie i Janowi Rawiczowi, którzy stanowili poczet sztandarowy, ich rodzicom i wszystkim obecnym na obchodach.

• Zaproszenie

• W poniedziałek 1 sierpnia zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w obchodach 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły znajdują się na plakacie