• Warsztaty wielkanocne

• 14 marca klasy 1a i 1b rozpoczęły przygotowania do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały mazurki od podstaw. Udekorowały potem kruche blaty kajmakiem i zdrowymi dodatkami. Każdy kucharz otrzymał też dyplom i pieczątkę. Mazurki pachniały cudownie i wyglądały apetycznie.

• Zapraszamy do "Eko Zbiórki"

• Serdecznie zapraszamy do II Edycji „EKO ZBIÓRKI”

Za zebraną odzież nasza Placówka otrzyma wsparcie finansowe  wpłacone na konto Radę Rodziców.

1 kg = 1 zł Na Państwa wspólny cel

Akcja w jednej placówce trwa 2 tygodnie w tym czasie nasz przyjaciel – Szop Ula  będzie towarzyszył dzieciom i zachęcał do porządkowania świata.

Akcja pod hasłem „Z Szacunku do planety - spakuj worek ! Razem uporządkujmy świat” ma na celu uświadomić, że ograniczenie produkcji odzieży poprzez przekazywanie jej do ponownego użytku ma pozytywny wpływ na Naszą Planetę !

Według World Wildlife Fund do produkcji bawełny na jedną koszulkę potrzeba 2700 litrów wody, czyli – przyjmując, że należy pić codziennie 3 litry wody – zapotrzebowanie jednego człowieka na 2,5 roku”

• Bądź eko!

• Dnia 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, który powstał z myślą o edukacji w dziedzinie odzyskiwania surowców z odpadów oraz promocji prawidłowej ich segregacji. To doskonała okazja, żeby przypomnieć o naszej całorocznej akcji BĄDŹ EKO - pusty tusz wrzuć do paki, a my nakarmimy zwierzaki.

• Dzień Kobiet

• Były szpilki, korony, krawaty i muchy!!! Było moc kwiatów, moc słodyczy, moc życzeń i moc uprzejmości od uczniów, rodziców. Było bardzo miło, radośnie i sympatycznie. Dla wszystkich kobiet w naszej szkole, tych dużych i małych dzień 8 marca był wyjątkowym dniem! Dziękujemy

Nasze przedszkolaki w radosnej atmosferze również uczciły to święto. Chłopcy bardzo się postarali by umilić dzień koleżankom. Wszystkie kobietki zostały obdarowane serdecznymi życzeniami, kwiatami i upominkami.

• Hangar 646 czyli w-f inaczej

• W czwartek 7 marca klasy 2 uczestniczyły w wyjątkowej lekcji w-fu w parku trampolin - Hangar 646. Miłym zakończeniem wycieczki była wizyta w McDonaldzie. Natomiast 8 marca klasy 5 świętowały tam Dzień Kobiet oraz zbliżający się Dzień Mężczyzn.

• Koncert w PMDK

• 6 marca nasi uczniowie klasy 3a, 3b, 4a, 4b, 7b byli koncercie w PMDK Otwock, organizowanym w Otwocku w ramach Inicjatywy OSPAR Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wśród prezentujących się były nasze uczennice Mariola z 5b i Marta z 4b.

• Dzień Dinozaura w Przedszkolu

• W związku z Dniem Dinozaura nasze Przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. W salach powstały „dinozaurowe” kąciki a dzieci na zajęciach dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Były poszukiwania, prześwietlanie jaj, wyścigi z jajkami, oglądanie Dinozaurów 3D oraz kreatywne prace plastyczne. Przedszkolaki zamieniły się rownież w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów i skamieniałości.

Było wesoło i pracowicie.

Mamie Marysi i Stasia dziękujemy za przygotowanie fotobudki.